SEURAKUNTAVAALIEN TULOKSET

20.11.2018 09.05

Valitut luottamushenkilöt kirkkovaltuustoon

Jarkko Hannunen rakennustarkastaja 5 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 695,00 * 86
Ritva Lampela diakonissa 13 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 347,50 * 80
Ari Aho rehtori 3 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 231,67 * 66
Eeva Lääkkö talousjohtaja, eläkeläinen 14 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 173,75 * 56
Pirkko Saastamoinen metsäpalveluasiantuntija 20 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 139,00 * 51
Marjo Appelgrén parturi-kampaajamestari 4 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 115,83 * 38
Risto Rimpisalo eläkeläinen, kirvesmies 23 Yhtenäisemmän seurakunnan puolesta ehdokaslista 115,00 * 69
Paula Aaltonen perhepäivähoitaja 2 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 99,29 * 37
Aila Kuha  lehtori, eläkeläinen 11 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 86,88 * 33
Jukka-Pekka Kerimaa varatuomari 9 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 77,22 * 30
Maija-Liisa Ruonavaara  eläkeläinen 18 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 69,50 * 30
Jukka Rainto  toimitusjohtaja 17 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 63,18 * 29
Virpi Kirkinen  suurtalouskokki 10 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 57,92 * 27
Marja Kaakko perushoitaja 22 Yhtenäisemmän seurakunnan puolesta ehdokaslista 57,50 * 29
Jarmo Saariniemi toimipaikkapäällikkö 19 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 53,46 * 24
Vesa Inkilä  jälkimarkkinointipäällikkö 6 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 49,64 * 21
Marjo Nurmi   16 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 46,33 * 19
Jukka Nikurautio tiimiesimies 15 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 43,44 * 18
Irja-Liisa Jääskö merkonomi, eläkeläinen 8 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 40,88 * 14

 Uusi luottamushenkilö
*) Ehdokkaat laitetaan henkilökohtaisen äänimääränsä mukaan järjestykseen. Sitten ensimmäiselle annetaan vertausluvuksi listan koko äänimäärä, toiselle puolet jne.

Varalla olevat luottamushenkilöt

Jukka Viitala   toiminnanohjaaja/kalastusmestari 21 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 38.6111 14
Mirja Matilainen   siivooja 24 Yhtenäisemmän seurakunnan puolesta ehdokaslista 38.3333 11
Vesa Joutsenvaara maanviljelijä 7 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 36.5789 13
Eija Kylmäniemi   YTM, terveydenhoitajaopiskelija 12 Yhteinen seurakunta ehdokaslista 34.75 9
Ulpu Maijala   kunnossapitoinsinööri 25 Yhtenäisemmän seurakunnan puolesta ehdokaslista 28.75 6

 Uusi luottamushenkilö
*) Ehdokkaat laitetaan henkilökohtaisen äänimääränsä mukaan järjestykseen. Sitten ensimmäiselle annetaan vertausluvuksi listan koko äänimäärä, toiselle puolet jne.

« Uutislistaukseen