VAALITULOKSET:

Ehdokkaat:

numero                         Nimi                                         ääniä

Valtuutettu

11                    Jarkko Hannunen                                      75

22                    Risto Rimpisalo                                          55

16                    Erika Jurvelin                                             44

9                      Marjo Appelgrén                                       41

19                    Mikko Lampela                                          39

23                    Maija-Liisa Ruonavaara                             37

7                      Ari Aho                                                       36

21                    Sanna Niskakoski                                      36

25                    Pirkko Saastamoinen                                34

20                    Eeva-Maria Lääkkö                                    31

6                      Seppo Selmgren                                        36

2                      Juha Mäkimartti                                        54

12                    Pekka Heinonen                                        28

18                    Jukka-Pekka Kerimaa                               17

26                    Anu Tallavaara                                           17

24                   Jarmo Saariniemi                                       16

10                   Eeva-Liisa Aula                                           14

17                   Marja Kaakko                                             12

14                   Vesa Joutsenvaara                                      11             

 

Varavaltuutettu

13                    Vesa Inkilä                                                   11

15                    Mervi Juopperi                                             3

3                      Heli Trög                                                      12

8                      Timo Alajas                                                    2

27                   Jenni Vahala                                                   1

5                     Jukka Glader                                                  6

4                     Tapio Riikonen                                               2

Uutislistaukseen

Yhteisvastuukeräyksen tavara-arpajaisten voittoluettelo

  1. Taulu, Seppo Salmela (arpa no: 66)
  2. K-lahjakortti, Tommi Pekkala (arpa no: 736)
  3. Teema kahvikupit, Hilda Lehtilahti (arpa no: 126)
  4. Lahjakortti Hieronta Anne Huhtaviita-Tolonen, Anne Kuismanen (arpa no: 87)
  5. Lahjakortti Vanhatalon puutarha, Eila Tervo (arpa no: 9)
  6. Ultima Thule juomalasit, Anne Ojala (arpa no: 301)
  7. Lahjakortti Keminmaan Kukka, Veikko Kvist (arpa no: 412)
  8. Tuotepaketti Hius-ja hierontapiste HeliAnne, Sirpa Niemelä (arpa no: 334)
  9. Aikuisten lapaset, Pekka Saario (arpa no: 418)
  10. Aikuisten lapaset, Liisa Kähkönen (arpa no: (194)
  11. Orvokkiamppeli Tasalan Kasvitarha, Kaarina Sunnari (arpa no: 668)
  12. Tuotepaketti Keminmaan apteekki, Raija Pakanen (arpa no: 322)
  13. Autopesu Huoltamo Nylander, Kaili Nousiainen (arpa no: 84)
  14. Autopesu Huoltamo Nylander, Jussi Partanen (arpa no: 291)
  15. Autopesu Huoltamo Nylander, Tuula Niskanen (arpa no: 175)
  16. Tuotepaketti Kampaamo-parturi Lintula, Arja Lamsijärvi (arpa no: 519)
  17. Käsinkudotut lasten sukat punaiset, Minna Laakso (arpa no: 326)
  18. Käsinkudotut lasten sukat siniset, Minea Myllymäki (arpa no: 461)
  19. Lahjakortti Ravintola Mori, Vuokko Kääriäinen (arpa no: 43)
  20. Lahjakortti Pitopalvelu Kotileipomo Holappa Oy, Eeva Huotari (arpa no: 400)
  21. Tarinoita Hankkijasta -kirja ja heijastin, Margit Holpainen (arpa no: 521)
  22. Tarinoita hankkijasta -kirja ja heijastin, Tuomo Grönholm (arpa no: 134)

Voittajille ilmoitetaan myös henkilökohtaisesti ja voittoluettelo julkaistaan Lounais-Lappi lehdessä 15.6.2022.

Lämmin kiitos kaikille lahjoittajille ja arpoja ostaneille.

 

3.6.2022 13.37